Teras Dekorasyon Fikirleri
Teras Dekorasyon Fikirleri
Teras Dekorasyon Fikirleri

Bin bir zahmete girerek hayalinizdeki evi yaptırdınız. Mükemmel bir ev. Her şey plânladığınız gibi kusursuz. Harika bir bahçeniz var. Eviniz triplex ve üçüncü katında teras var. Evinizin dekorasyonu da neredeyse tamamlanmış. Tek bir eksiğiniz kaldı o da terasınızın dekorasyonu. Iyi ama teras dekorasyonu nasıl yapılır bilmiyorsunuz. Kafanız karışık. Her kes farklı bir şey söylüyor ve sizin zaten karışık olan kafanız biraz daha karışıyor. Terasınızın da tıpkı eviniz gibi kusursuz bir dekorasyon ile dekore edilmesini istiyorsunuz. Teras dekorasyonu da tıpkı evin bir odası gibi üzerinde detaylı çalışmalar yapılması gereken, titizlik ile hazırlandığında ortaya oldukça mükemmel sonuçlar çıkarabilecek bir mekandır. Bu yüzden evinizi dekore ederken gösterdiğiniz özen ve hassasiyeti terasınızı dekore ederken de göstermelisiniz.

Teras dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken hususlar ve başarılı bir teras dekorasyonunun püf noktaları neler?

Doğru dekoratif ürün ve mobilyaları dekorasyon stillerine uygun bir şekilde kullanarak dekore ettiğiniz teras, evinizin en kıymetli köşesi olacaktır. Eğer iyi bir araştırma yapıp doğru mobilya ve aksesuarları kullanırsanız terasınız tıpkı bir cennet köşesine dönüşecektir. Şimdi gelin teras dekorasyonunda mobilya seçimi nasıl olmalı? İlk önce bu soruya yanıt bulmaya çalışalım. Bu sorunun cevabı biraz da terasınızın alanının genişliğine bağlı olarak değişebilir. Eğer yeterince geniş bir terasınız var ise, terasınız da hem yemek masası hem de oturma grubunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer terasınızı klasik bir tarzda döşemek istiyorsanız, yemek masası seçiminizi de klasik bir bahçe masasından yana kullanabilirsiniz. Burada asıl önemli olan ve terasınızı büyük oranda şekillendirecek olan şey oturma grubu seçiminiz. Eğer terasınızın duvarları alçak ise ve siz de terasınızda daha sıcak ve samimi bir atmosfer yakalamam istiyorsanız yer minderi kullanmalısınız. Bir halı üzerine rastgele yerleştireceğiniz aynı ebatlarda ki ve ya zevkinize göre farklı ebatlarda ki minderler size aradığınız samimi ortamı verecektir. Eğer ben terasta misafir ağırlamak istiyorum diyorsanız sedirli oturma gruplarından birini tercih etmenizi öneririz. Terasım bana özel ben orada tamamen bana ait bir köşe istiyorum diyorsanız hamak ve ya sallanmalı koltuklardan kullanabilirsiniz.

Teras dekorasyonunda aksesuar seçimi

Tahmin edebileceğiniz gibi terasların en vazgeçilmez aksesuarları canlı çiçeklerdir. Terasınızı birbirinden güzel ve rengarenk çiçekler ile canlandırabilirsiniz. Üstelik çiçek konusunda sınırsız özgürlüğe sahipsiniz. Yani ne kadar çok çiçek kullanırsanız terasınız da o kadar renkli ve canlı olacaktır. Bunun yanında isterseniz dekoratif mumlar da kullanabilirsiniz.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları