Televizyon Ünitesi Modelleri
Televizyon Ünitesi Modelleri
Televizyon Ünitesi Modelleri??

Her geçen gün çeşitleri artan televizyon ünitesi modelleri, tercihler arasında seçim yapamayan insanları dekorasyon konusunda kararsızlığa sürüklüyor. Genelde iki tip ünite bulunduğunu söyleyebiliriz. Duvara monte şeklinde olanlar ve sehpalı olanlar, müşterinin tercih seçenekleri. Duvara monte olanlarda, genelde odanın geri kalanının da dekorasyonu bu televizyona göre yapılır. Ancak televizyon sabit olduğu için oda içi değişiklikleri konusunda da hamleleriniz kısıtlanacaktır. Bu yüzden monte modelini düşünenler, aynı görüntüyle uzun süre yaşama ihtimalini göz önünde bulundurmalılar. Sehpalı olanlarda ise hem televizyon hem de diğer mobilyaların yeri istenildiği zaman değiştirilebilir. Görüldüğü gibi TV ünitenizi seçerken görüntüsüne olduğu gibi kullanışlı olmasına da dikkat etmeniz gerekebiliyor.

Nelere Dikkat Etmeli?

Dikkat etmeniz gereken en büyük kriter odanızın büyüklüğü. Küçük bir odaya sahipseniz çok büyük olmayan raflı modeller tercih edilebilir. Hem içine ıvır zıvırlarınız koyabilir hem de odaya bir nebze daha büyük bir görüntü verebilirsiniz. Eğer odanız büyükse, dolaplı modelleri tercih edebilirsiniz. Klasik bir görüntü sağlamasının yanında yine dolapları gayet kullanışlı olabilir. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise alacağınız ünitenin hangi ahşap türünden imal edildiği olmalıdır. Uzun ömürlü bir kullanım istiyorsanız, suyla temasında dağılan ve şişen suntadan uzak durmalısınız. Fakat huş ağacı ya da kayın ağacı gibi ham maddelerden üretilen TV üniteleri ise uzun ömürlü oluyor. Ancak doğal olarak fiyatları da suntaya görece daha yüksek. Bir diğer konunun ise ünitelerin aydınlatması olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda TV karşısında geçirdiğimiz saatler giderek artıyor. Bu nedenle aydınlatmanın da gözü rahatsız etmeyen ve yormayan türden olması gerekiyor. Gömülü spotlar ya da küçük abajur tarzı aydınlatmalar ideal olabilir.

Popüler Tarzlar

Genelde raflı modeller günümüzde daha çok tercih edilmeye başlandı. Birçok eşya için yer imkanı sağlarken hoş da bir görüntü veriyor. Bir diğer revaçta olan ünite tipi ise beyaz renkli olanlar. Sadece üniteyle kalmayıp tüm salonu beyaz renk yaparak iç açan bir görüntü elde etmek isteniyor. Son olarak asimetrik modeller de günümüzde popüler olmuş durumda. Göz yormayan ve şık duran asimetrik modellere de bakabilirsiniz.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları