Salonunuzda Yaz Havası Estirmenin Yolları
Salonunuzda Yaz Havası Estirmenin Yolları
Evimizin Gözdesi Salonlar

Her kadın için evinin salonu özel ve önemlidir. Çünkü en iyi dostlarımızı ağırladığımız, ailemizle en mutlu anlarımızı paylaştığımız yaşam alanlarımızdır. Bir nevi evimizin vitrini konumundadır. Uzun saatlerimizi geçirdiğimiz bu alanlar büyük bir özeni de hak etmektedir. Her zaman ferah ve iç açıcı bir görünüm kazandırmamız gereken salonlarımızda yaz havası estirmeliyiz. Böylece ruhumuz taze ve huzurlu olabilir.

Salonlarda Yaz Havası İçin Öneriler

Birçok insan için yaz vazgeçilmez bir mevsimdir. Çünkü insanı tazeler ve enerjik yapar. Güneşin kendini daha çok hissettirmesi insan ruhuna iyi gelir. İste bu pozitif havayı salonlarımıza yansıtmanın yolları şunlar olacaktır. 

Koltuk Deseni ve Rengi 

Yaz mevsimi denilince aklımıza rengarenk çiçekler gelir. Doğanın bu muhteşem hediyesi çiçekleri koltuk desenlerinde kullanabiliriz. Koltuklarınızı hem düz hem çiçek desenli kullanmak isterseniz koltuk örtüleri harika bir dekorasyon fikri olacaktır. İstediğiniz tarzda ve ebatlarda bulabileceğiniz bu örtülerin kaydırmaz ve kıvrılmaz olmasına da dikkat etmelisiniz. Koltuklarımızın rengi de yine yaz mevsiminin vazgeçilmez tonlarından olmalıdır. Bunlar şüphesiz mavi, yeşil ve sarı tonlarıdır. 

Halı ve Örtü Seçimi 

Yaz esintileri yakalamak istediğimiz salonumuza halı seçerken çok kalın ve büyük olmamasına özen göstermeliyiz. Zaten son zamanlarda evlerin kaloriferli olmasıyla bu tarz halılara ihtiyaçta kalmamıştır. Yine koltuklarımız gibi halılarda da çiçek desenlerinde yararlanabiliriz. Tabi koltuk ve halı dengesini koruyarak. İkisinin de çiçekli olması karışık bir görüntü yaratır. Bu sebeple biri sade iken diğerinde çiçek deseni kullanılabilir. Salon örtü seçimlerimizde ise açık renkler ve sade modeller kullanmak gerekir. Altın, dore, siyah, gri gibi renkler kapalı kış havasını çağrıştıracaktır. 

Tablo ve Süs Seçimi

Salon için seçtiğimiz tablolar deniz manzaralı ya da doğa manzaralı olabilir. Eğer sürrealist bir tablo seçiyorsak o zaman renkler bizim için önem kazanacaktır. Mavi, mor, sarı, pembe gibi renklerin kullanıldığı tablolar ılık yaz esintilerinin evinize dolmasını sağlar. Salonumuzda kullandığımız dekoratif ürünlerle de bu havayı yakalamak mümkündür. Güneş desenleri kuş desenleri ya da bunların küçük dekoratif ürünleri salonunuza çok yakışacaktır. Yine canlı çiçekler tam bir yaz havasına kavuşmanızı sağlayacaktır. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları