Bebek Nevresim Modelleri
Bebek Nevresim Modelleri
Genel olarak nevresim dekoratif amaçlı bir ev tekstili ürünüdür. Yastık kılıfı, çarşaf, battaniye veya yorganlarınıza geçirebileceğiniz üçlü set halinde kullanılır.

Nevresim Nedir?

Genel olarak nevresim dekoratif amaçlı bir ev tekstili ürünüdür. Yastık kılıfı, çarşaf, battaniye veya yorganlarınıza geçirebileceğiniz üçlü set halinde kullanılır. Dekoratif olmasının yanı sıra temizliğinin kolay olması, kolayca sökülüp yıkanabilmesi nedeniyle kullanımı kısa sürede yaygınlaşmıştır. Birçok çeşit nevresim kumaşı bulunmaktadır ancak bunlar içerisinde en çok tercih edilen pamuklu, bambu ve organik bir şekilde kimyasallardan uzak üretilen kumaş çeşitleridir.

Bebek Nevresimi Seçerken Dikkat Edilecekler

Anne veya baba olduktan sonra hayatınızdaki en değerli varlığınız bebeğinizdir. Onun için her şeyin en iyisi en güzeli olsun istersiniz ancak güzel ve çekici görünen her şey onun sağlığı ve hassas cildi açısından uygun olmayabilir.

Büyüme hormonumuz sadece uyurken salgılandığı için bebekler büyüme sürecini tamamlarken uzun süreli uykuya ihtiyaç duyarlar. Günün yarısından fazlasını yataklarında uyuyarak geçirirler. Bu nedenle bebeğinizin zamanının çoğunu geçirdiği yatağına seçtiğiniz nevresim önem arz etmektedir.

Öncesinde bebeğinize hijyenik bir ortam sağlar. Ayrıca yumuşak bir dokelikle bebekleriniz için hiçbir kimyasal madde içermeyen organik ürünlere yönelmeniz gerekir. Hava alan, terlemeyi önleyen, vücut ısısını sabit tutan pamuklu kumaşları rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra bambu kumaşlarda anti bakteriyel özelliği sausu bulunur ve serin tutar. Polyester ve viskon kumaşlar ise kaygandır, havayı geçirmezler. Diğerlerine nazaran fiyatı daha uygundur ancak sıcak havalarda bebeğinizi terleteceği ve soğuk havalarda üşüteceği için tercih etmemenizi öneririz.

Bebek Nevresim Modelleri

Bebekleriniz için tercih edebileceğiniz rengarenk ve birbirinden güzel nevresim modelleri bulunmaktadır. Ağırlıklı olarak kız bebekler için pembe, erkek bebekler için mavi renkli nevresim takımları tercih edilir. Ancak bebeğinizin nevresim takımını odasına uyumlu bir dekorasyon ürünü olarak da kullanabilirsiniz.

Bebek nevresimlerinin üzerinde ayıcıklar, balonlar, çiçekler, kalpler, arabalar, çizgi film kahramanları, çeşitli hayvan figürleri gibi rengârenk ve şirin desenler bulunmaktadır. Battaniye kılıfında prenses ve prens kıyafeti ve yastık kılıfında tacı olmak üzere değişik tasarımlarda vardır. Hatta bebeğini daha küçücük yaştan bir fanatik olarak yetiştirmek isteyenler için takımların amblemlerini eğlenceli şekillerde yansıtanlar da vardır. Seçim size kalmış, onun için en idealini bulacağınızdan şüphesiziz. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları