Yemek Masası İçin Sandalye Seçimi Rustik Mutfakların Öne Çıkan Özellikleri Nelerdir?

Rustik Dekorasyon Ne Anlama Gelir?

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen rustik dekorasyon aslında doğal hayatın evinize olan yansıması olarak tanımlanabilir. Doğal ahşap ürünler, kütükler veya taşlar kısacası doğada ham halde bulabileceğiniz tüm materyaller rustik dekorasyon ürünleridir.

Rustik Dekorasyon Neden Moda Oldu?

Gelişen teknoloji ve sanayi sisteminden bunalan insanlar son yıllarda rustik bir görünüme daha da ağırlık vermiş; evlerinde doğal bir dekorasyon isteyen insanların sayısı hızla artmıştır.

Mutfaklar Rustik Dekorasyon İçin Biçilmiş Kaftan!

Evin diğer bölümlerine kıyasla mutfakta rustik dekorasyon düzenlemeleri yapmak çok daha kolay. Doğal ahşaptan yapılmış bir masa etrafına yerleştireceğiniz yine doğal ahşap sandalyelerinizi keten kumaşlarla kapladığınız takdirde ortaya çıkan görüntü bir moda dergisinden fırlamış gibi olacaktır.

Mutfak dolaplarınızı, masa ve sandalyelerinizi değiştirmenin pahalıya mal olacağını düşünüyorsanız kendiniz de boyayarak onlara doğal ahşap görüntüsü verebilirsiniz. Mutfağınızda kullanacağınız renkler kahverengi ve tonları ağırlığında olmalı ancak zaman zaman zıt renkleri ufak objelerinizde göstermelisiniz.

Rustik Mutfak Masasına Hangi Tür Sandalyeler Uygundur?

Dolaplarınız ve masanız ahşap bir görünüme kavuştuktan sonra sıra uygun sandalyeleri seçmeye gelecektir. Rustik bir dekorasyon için en önemlisi doğal görünümlü sandalye kumaşları kullanmaktır. Bu kumaşlara örnek olarak keten, pazen veya kilim dokusu örnek verilebilir. Sandalyelerinizde kullandığınız bu kumaş perdelerinizle de uyumlu olmalı. Aksi takdirde dekorasyon konusunda büyük bir karmaşa yaşayabilirsiniz.

Sandalyelerinizin minder kısımlarını bu doğal görünümlü kumaşlardan seçmelisiniz ancak sırt kısımları mutlaka ahşap bir görünüme sahip olmalı. Bu ahşap görünüm insanlara adeta doğal bir ortamda yemek yiyor hissi vermeli. Ayrıca masa ve sandalye arasındaki yükseklik farkı dikkatli biçimde ayarlanmalı; sandalyeler çok alçak veya çok yüksek seçilmemelidir.

Masa Ve Sandalyelerin Ömrünü Uzatmak İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Rustik dekorasyon için seçmiş olduğunuz ahşap sandalye ve masalarınıza mutlaka senelik olarak bakım yapmalı; uygun ahşap yağlarını ve verniklerini düzenli olarak kullanmalısınız. 


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları